25.03.17. CD_Loks_gaiši zils fons

Jauno iesvētību mācību kursu iesāksim 16. februārī, skaties sadaļā SVĒTDARBĪBAS

Atskats uz Taize jauniešu tikšanos Krusta baznīcā 2016/2017

7c7e1d5fca7c39d695286d094e62c9bb

Rīgas Krusta draudzes galda kalendārs 2017.gadam.

Jau trešo gadu Rīgas Krusta draudzē tiek izdots draudzes kalendārs ar draudzes māsas Ingrīdas Kadakas zīmējumiem. 2017.gada kalendārs sākas ar draudzes devīzes vārdiem no Jāņa evaņģēlija 14:6, kur mūsu Kungs Jēzus saka: ”ES ESMU ceļš, patiesība un dzīvība; neviens netiek pie Tēva kā vien caur Mani.”

Par jauno 2017.gada kalendāru Ingrīda saka: “Pirms kāda laika mani uzrunāja vārdi no Jāņa 1.vēstules 5:14 “Un šī paļāvība mums ir uz Viņu, ka Viņš klausa mūs, ja ko lūdzam pēc Viņa prāta.” Es toreiz domāju, ko nozīmē lūgt pēc Dieva prāta. Dieva prāts mums ir atklāts Bībelē. Kad lasu Bībeli, Dieva vārds runā uz mani. Kāda es esmu Dieva vārda priekšā? Vai es dzīvoju savu dzīvi pēc Dieva vārda?

Tā nu šis kalendārs balstās uz 12 apliecinājumiem, caur kuriem Bībele atklāj mums Kungu Jēzu, kas Viņš ir mums katram. Pēc katra apliecinājuma seko lūgšana, kura radās šādā veidā domājot par Kungu Jēzu manā personīgajā un draudzes dzīvē. Kalendāra 12 zīmējumos šīs lūgšanas centos attēlot caur meitenītes tēlu. Šī meitenīte priekš manis ir draudze, mēs katrs un visi kopā Jēzus priekšā. Tāpēc visas lūgšanas ir 1.personas daudzskaitlī – mūs, mums. Katras zīmējuma lapas otrā pusē ir dažas no Rakstu vietām, no kurām ņemti šie Jēzus būtību atklājošie apliecinājumi.

Ceru, ka kalendāros redzamais un lasāmais iepriecinās ticības māsas un brāļus. Vēl jo vairāk priecājos, kad caur kalendāriem tiek uzrunāti un aizsniegti cilvēki, kuri šobrīd vēl Jēzu nepazīst kā savu Kungu un Glābēju.

Daļu kalendāru draudze veltī evaņģelizācijas kalpošanai. Kalendāri kā svētku dāvana atver durvis sludināt evaņģēlija vēsti birojos un darba vietās, kur citādi būtu grūti uzrunāt cilvēkus. Šī dāvana svētku laikā  paver ceļu uz cilvēku sirdīm un noskaņo prātus uzklausīt mūžīgās dzīvības vēsti.”

Kalendārus iespējams pret ziedojumiem iegādāties Krusta baznīcā Rīgā, Ropažu ielā 120.

kalendars

Adventa otrajā svētdienā AD 2016. 4. decembrī mūsu draudzē ievests amatā evaņģēlists Rolands Pētersons

rolands_petersons

Mūsu draudzē jau ir sācis kalpot jauns evaņģēlists. Esam priecīgi, ka mums ir piebiedrojies vēl viens garīdznieks. Lūdzu, atbalstīsim viņu un lūgsim Dievu par viņu un viņa ģimeni. Rolands pats par sevi raksta:

Esmu Rolands Pētersons. Dzimis 1984.gada 6.augustā Limbažos. Dzīves pirmā puse pavadīta Dobelē, kur arī tiku kristīts un iesvētīts Dobeles Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Četrus gadus studēju Lutera Akadēmijā teoloģiju un sekmīgi to absolvēju ar bakalaura darbu par tēmu “Vecās Derības upuri kā norāde uz Jēzu Kristu”. Paralēli studijām kalpoju arī Rīgas Lutera draudzē kā pērminderis. 2016.gada jūlijā veiksmīgi nokārtoju LELB evaņģēlista eksāmenu, un esmu norīkots kalpot Rīgas Krusta Evaņģēliski luteriskajā baznīcā mācītāja Jura Morica pārraudzībā. Šobrīd vadu Dievkalpojumus arī Rīgas Lutera draudzē un Krusta baznīcas jauniešu vakarus piektdienās. Jūtos ļoti pateicīgs un pagodināts par doto iespēju mācīties kalpot Krusta baznīcā un būt sadraudzībā ar šo pieredzes bagāto draudzi.

plakats

Jauniešu kristīgais ansamblis “Cum Laudem Deo”, koncertēs Rīgas Krusta ev.lut. baznīcā, ar Ziemassvētku projektu “Šūpulis, kas iekļauts mīlestībā”.

Valmieras Sv.Sīmaņa draudzes jauniešu kristīgais ansamblis “Cum Laudem Deo” (no latīņu valodas – “Brīdis, kad slavēt Dievu”), piedāvā apmeklēt Ziemassvētku projektu – koncertprogrammu “Šūpulis, kas iekļauts mīlestībā”, kas šogad norisināsies 23.decembrī, plkst. 19:00 – Rīgas Krusta ev.lut. baznīcā.

Koncertā būs dzirdami gan tautā visiem ļoti labi zināmas, sirdi sildošas un iemīļotas Ziemassvētku melodijas, caur Dieva slavēšanu un klasiskām vērtībām, līdz pat ansambļa meiteņu oriģināliem skaņdarbiem, kas viss kopā tiks skaisti ievīts pārdomu stāstā.. Kas ļaus kopā uzburt Ziemassvētkus, kopīgi atrast šo pasakaino Ziemassvētku sajūtu, to labestību un mīlestību, kura vienmēr virmo gaisā ap šo Ziemassvētku laiku!..

Šo muzikālo baudījumu koncertos Jums sniegs 5 brīnišķīgas meitenes, kurām sirdī tuva ir gan mūzika, gan ticība Dievam. Šajā kristīgajā jauniešu ansamblī “Cum Laudem Deo”, meitenes jau darbojas 6gadus, kulminējot Ziemassvētkos ar projektu – koncertprogrammu Latvijas ev.lut.baznīcās.

Koncertos piedalīsies: Liene Vējiņa (Latvijas operetes fonds, mecosoprāns),
Līga Miščenko (Džeza vokāls, mecosoprāns),
Daira Jansone (Zoltana Kodalja institūts, Ungārija, soprāns, ģitāra),
Uva Kalniņa (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, pūšaminstrumenti, taustiņi, vokāls),
Madara Kalniņa (Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmija, taustiņi, vokāls).
Kā arī, par koncerta apskaņošanu un gaismām gādās – Agris un Ričards Buši (skaņu sistēmas speciālisti).

Koncertu ieejas maksa – par ziedojumiem.