RĪGAS KRUSTA DRAUDZES VASARAS NOMETNE

  1. jūnijs – 2. jūlijs

Usmas Kristīgajā tautas skolā

TĒMA:

„Citu pamatu neviens nevar likt kā to, kas jau likts, un tas ir Jēzus Kristus.” 1Kor 3:11

Usmas Kristīgās tautas skolas ēka atrodas uz pussalas Usmas ezerā. No trim pusēm pussalu ieskauj Usmas ezers. Skats uz Moricsalas rezervātu. Ezerā ir iespējama licenzēta makšķerēšana. Makšķerēšanas licence darbdienās 2,50, sestdienās un svētdienās – 3 eur/dienā. Licences var iegādāties tuvākajā benzīntankā, kā arī ciema padomes ēkā – 300.m. no nometnes vietas. 200.m. attālumā ir labiekārtota smilšaina pludmale. Laiva būs pieejama un būs arī pirts – tikai jāņem vērā, ka mēs, cerams, būsim daudz. Vietu skaits limitēts – 70 gultas vietas.

Ierašanās 29.jūn. ceturtdienas pēcpusdienā / vakarā. Šajā dienā paredzēta iekārtošanās, vakara sadraudzība pie ugunskura – vakariņās līdzpaņemtais un ugunskura desiņas (iegādāsimies centralizēti). Kafija un tēja būs visu nometnes laiku.

30.jūnijā, piektdienā: – lekcijas, sadraudzība, pelde ezerā (ja būs atbilstoši laika apstākļi), 3x ēdināšana. Rīta dievkalpojums ar Sv. Vakarēdiena Sakramentu un vakarā svētbrīdis. Kino-vakars.

  1. jūlijā, sestdienā – lekcijas, sadraudzība, pelde ezerā (ja būs atbilstoši laika apstākļi), 3x ēdināšana. Ekskursija uz Jāņa Kalniņa ērģeļu darbnīcu un klavieru muzeju. Rīta dievkalpojums ar Sv. Vakarēdiena Sakramentu un vakara svētbrīdis. Vakarā sadraudzība pie ugunskura…
  2. jūlijā, svētdienā. Brokastis, dievkalpojums ar Sv. Vakarēdiena Sakramentu, kopā ar vietējo draudzi. Nometnē piedzīvotā apkopojums – pārrunas. Pusdienas un mājupceļš.

Izmaksas:

Pieaugušie                                                               35,- eur

Bērni 5 – 14 gadus veci                                       20,- eur

Līdz 5 gadu vecumam bez maksas

Ja kādai lielai ģimenei, vai pensionāriem dalības maksa ir par lielu (iepriekšējās nometnēs tie bija 60,- eur.), tad katru atsevišķo gadījumu izskatām un meklējam atbalsta risinājumu, lai dalības maksas lielums nebūtu šķērslis.

 

Nokļūšana līdz Usmai:

Brauksim ar personīgajām automašīnām un piedāvāsim vietas draudzes locekļiem. Ir iespējams nokļūt ar autobusu līdz Usmas pagriezienam, kur varam aizbraukt pretī (5 km. no nometnes vietas).

Ērtības:

Nometnē ir 6 dušas, protams arī ezers ir blakus J! Guļamtelpas ir visos trijos stāvos – lielākas un mazākas telpas.

Lektori:

Aicināsim atkal Jāni Bitānu, jo draudzei viņš patīk; Dr. Gatis Līdums (mūsu draudzes loc.); Uģis Brūklene; Harina Brūklene (stāsts par vietu un rezervātu); mūsu jaunais evaņģēlists Rolands Pētersons; vietējais māc. Ainārs Kostanda (liecības); māc. Juris Morics (Kurzemes hercogiste).

Īpašās lietas:

Šoreiz kā atšķirības zīmi lietosim lakatiņus (+ ka nav jāpiemeklē izmēri kā krekliņiem). Piektdienas rītā bērni savā pirmajā nodarbībā izgatavos nometnes karogu, kuru vilksim mastā. Līdz tam laikam var padomāt par draudzes logo – tas kaut kādā formā varētu tikt realizēts nometnes karogā. Ar bērniem daļēji pa dienu nodarbosies algoti skolotāji (4 – 6 stundas piektdien un sestdien).

Īpašās aktivitātes:

Rīta rosmes; ekskursija; spēle – slepenais draudziņš un c.… Priekšlikums bija iesaistīties kādā brīvprātīgā darbā. Visu plānosim un ziņosim.

Līdzekļu piesaiste:

Māc. Juris ar sievu Ulriku izsūtīs ap 30 vēstuļu dažādiem uzņēmumiem, kas varētu mūs atbalstīt ar pārtiku, kancelejas precēm, dzērieniem, lai tādā veidā mēs varētu samazināt izmaksas. Pēc Lieldienām rīkosim ziedojumu akciju draudzē, lai varētu atbalstīt tos cilvēkus, kas nevar samaksāt dalības maksu un apmaksāt vieslektorus…

Tuvākā laikā sekos papildus precizējoša informācija un dienas kārtība.